Yapı Sektörü Archivision Gala’da Buluştu 

 

İlkay Öngün ve Kaya Erer’in kurucusu olduğu Archimim ile Aslıhan Abay Erkmen ve Bahadır Erkmen’in kurucusu olduğu Yapi Medya İletişim; yapı sektörünü özel ve ayrıcalıklı mekânlarda buluşturmak için yılda bir kez düzenlediği “Archivision Gala“ İngiliz Konsolosluk bahçesinde gerçekleşti.


Archimim İle Yapı Medya İletişim ev sahipliğinde; Türkiye’de yapı, gayrimenkul, inşaat, tasarım, içmimarlık ve mimarlık sektörünün temsilcilerini ve tüm paydaşlarını buluşturmak amacıyla düzenlenen gecenin açılış konuşmasını yapan gazeteci, köşe yazarı ve TV programı yapımcısı Erdoğan Aktaş; ‘Mimari ve Aşk’ arasındaki ilişkiyi tarif ederek, mimarların yaratıcılıklarının temelinde aşk kadar güçlü bir duygunun olduğunu dile getirdi. 

Aktaş’ın ardından konuşma yapan Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo Vekili Kate Greany, Pera Bahçesi olarak da adlandırılan bahçede böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan ne kadar mutlu olduklarını ifade etti. 

Etkinlik; mimar, tasarımcı, mühendis, akademisyen, iletişimci, peyzaj mimarı, şehir plancısı, sanatçı, katılımcı firmaların yöneticileri ve üst düzey çalışanları, sektör basını, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri gibi pek çok farklı disiplinlerden isimleri bir araya getirdi. Tasarım dünyası ve yapı sektöründeki son gelişmeleri paylaşan katılımcılar, firmaların yeni projelerinden de bahsetti. 

Senede en az bir kere düzenlenecek “Archıvısıon Gala”’nın ilk destekçileri; Assa Abloy, Bien, Camira Fabrics, Code Dı̇zayn, Dalsan Alçı, Heper Aydınlatma, Kasso Mühendislik, Knauf, Mapei, Papatya, Pelit İnşaat, Polisan, Qubi Ses Yalıtım, Uva Aydınlatma, Velux Çatı Pencereleri, Vezirköprü Orman Ürünleri firmalarıydı.

Katılımcı firmaların ürünlerinin kullanıldığı projelerin sergilendiği Gala’da sahne alan Tarık Sezer ve Orkestrası da geceyi müzikleriyle daha keyifli hale getirdi. 

yilmazparlar@yahoo.com