WIN EURASIA Hybrid


10-13 Kasım 2021’de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde hibrit formatıyla kapılarını açan WIN EURASIA, 6 ticari fuarın bir araya geldiği, sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi bir araya getirdi.

6 ticari fuarın CeMAT EURASIA, IAMD EURASIA, Industrial Energy Systems EURASIA, Metalworking EURASIA, SurfaceTechnology EURASIA, Welding EURASIA bir araya geldiği WIN EURASIA  20 bin metrekarelik alanda 467 firmaya, dijital ortamda da 80 firmaya ev sahipliği yaptı.

Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen Avrasya’nın lider sanayi fuarı WIN EURASIA Hybrid, 10 Kasım 2021 ’de yapılan açılış töreniyle başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Eş Genel Müdürleri Alexander Kühnel ve Annika Klar ve Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler’in katılımıyla gerçekleşen açılışda, iş dünyasını temsilen TİM Başkanı İsmail Gülle ve MAKFED Başkan Yardımcısı Sefa Targıt törende bulundu.

Açılış sonrası VIP Basın mensupları ile birlikde rehber eşliğinde fuar turu yaptılar. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede Standlarda teşhir edilen makinelerle ilgili olarak üreticilerin akıllı makine kullanmaları gerektiğini, verimli olmayan, üretim hatlarında dijitalleşmeden yoksun imalat dallarınında üreticinin yok olabileceğinin altını çizdi. Ayrıca üreticilerin yeşil mutabakat ve sürdürülebilirliğin gündemlerinde olması gerektiğini vurguladı.

WIP protokol gezisi grubunda bulunan Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Başkanı Mustafa Cemaloğlu standlarına davet etdi.

Elektrik Enerji sektörünün belkemiğini oluşturan tesisat mühendislerin teşkil etdiği dernek Kurumsal iletişim Direktörü Nevlan Bilici, bünyelerinde katılan firmalardan Cihan Elektrik, Kardeş Elektrik, LimaDEM Elektrik ,Prysmian Group,Teksan ,EAE Elektrik gibi şirketlerin standlarında yer aldığını söyledi.,

Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Başkanı Mustafa Cemaloğlu ile yaptığımız söyleşide Dernek çatısı altında toplu büyük alanlı stand almayı sorduğumuzda, Başkan Mustafa Cemaloğlu, kendi bünyelerinde katılan firmaların ölçeğindeki firmalar gibi firmaları kanat altına alarak iş hacımlarını büyütmek, pazar oluşturmak niyetinde olduğunu söyledi. Asil düşünce ve davranışını takdirle  karşılıyoruz. Tıpki bir zamanlar Japon iş modeli Sogo Shosha gibi büyük firmalar küçük ölçekli firmalara yol haritası çizerek onlara ihracat kapılarını açma fırsatı yaratan hami görevi üstlendiği gibi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve beraberindeki protokol grubun rotasında ETMD Standı olmasına rağmen zaman yetişmediği için ziyaret gerçekleşemedi.

yilmazparlar@yahoo.com

COMMENTS

  • Pingback: visit site
  • Pingback: 3 เทคนิคการแทง หวยฮานอย
  • Pingback: รับทำวิจัย
  • Pingback: beste borsten
  • Pingback: ks quik
  • Pingback: home
  • Please Post Your Comments & Reviews