UTİKAD’ın Yeni Başkanı Ayşem Ulusoy


Ayşem Ulusoy liderliğindeki ekibi “Önce UTİKAD” sloganıyla, “Geçmişten Geleceğe UTİKAD” sloganıyla Dr. Kayıhan Özdemir Turan ekibi UTİKAD 38. Seçimli Olağan Genel Kurulunda yönetim için yarıştılar. Seçimi kazanan taraf “Önce UTİKAD” oldu. Ayşem Ulusoy UTİKAD’ın yeni Başkanı seçildi.


15 Eylül 2021 Çarşamba günü, Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşen, Genel kurulda saygı duruşu ve İstiklal marşı sonrası, Divan heyetinin seçimiyle devam edildi. UTİKAD Fahri Üyesi Arif Davran Divan Başkanı, Alışan Lojistik’ten Ayhan Özekin Divan Başkan Yardımcısı, Moda Denizcilik’ten Osman Yarkın Divan Yazmanı olarak, UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur’un önerisiyle ve oylamayla yetkilendirildi.

Dr. Kayıhan Özdemir Turan liderliğindeki ekibin tüzük değişikliği önerileri ve dernek isminin değişmesi reddedildi.

Gerçekdende çoğunluğun verdiği kararı olumlu buluyoruz.

Özetle “Lojistik” ve “tedarik zinciri” terimleri bazen birbirinin yerine kullanılsa da lojistik, genel tedarik zincirinin bir unsurudur.

Lojistik, malların A noktasından B noktasına taşınmasını ifade eder ve bu iki işlevi içerir: nakliye ve depolama.

Genel tedarik zinciri, malları üretmek ve dağıtmak için lojistik de dahil olmak üzere bir dizi süreçte çalışan işletmeler ve kuruluşlar ağıdır. Lojistik, ürünleri bir noktadan diğerine taşımak için harcadığınız maliyetleri ve zamanı azaltmaya yardımcı olabilir

Tedarik zincirleri, sürekli değişen müşteri taleplerine bağlı oldukları için karmaşık ve hassastır. Bir tedarik zinciri, etkin bir şekilde organize edilmiş taşıma olmadan yüksek değeri garanti edemez. Bu nedenle lojistik, herhangi bir tedarik zincirinin kalitesinde en önemli faktörlerden biridir.

İstihdam yaratarak ve yatırım girişiyle ülke ekonomisine önemli makro katkılar sağlayan, ekonominin büyümesinde büyük rol oynayan olmazsa olmazı Lojistik sektörün değerli derneği UTİKAD’ın oy çoğunluğu ile verdiği bu karara katılıyoruz.

Gerek açılış konuşmasında gerekse gündem maddelerinde görüş bildiren, UTİKAD Eski Başkanı Emre Eldener faliyetleri hakkında bilgiler sundu.  Android ve IOS platformlarından indirilebilen ‘Mobil UTİKAD’ı kısaca tanıtdı. Dijitalleşmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

UTİKAD Eski Başkanı Kosta Sandalcı, görev süresi biten UTİKAD Başkanı Emre Eldener’e dernek adına şilt takdim etti.

UTİKAD Eski Başkanı Turgut Erkeskin ve UTİKAD Başkanı Emre Eldener, UTİKAD Genel Müdürü olarak, 2011-2021 tarihleri arasında görev yapan Cavit Uğur’ın vedası üzerine şükran plaketini sundu.

Başkan adayları Ayşem Ulusoy ve Dr. Kayıhan Özdemir Turan yaptıkları konuşmalarında yapacakları projeleri sundular. Uzun kuyruk oluşturan oylama işlemi sonrası Kazanan taraf Ayşem Ulusoy ve Ekibi oldu.

UTİKAD yetkililerin verdiği bilgiler göre;1986 yılında kurulan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD); lojistik sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak Türkiye’de ve uluslararası alanda kara, hava, deniz, demiryolu, kombine taşımacılığı ile lojistik hizmetler üreten firmaları aynı çatı altında toplamaktadır. UTİKAD, üyelerine verdiği hizmetlerin yanı sıra, lojistik sektörünün dünya çapındaki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu’nun (FIATA) Türkiye temsilciliğini üstlenmiş ve ülkemizi FIATA Yönetim Kurulu’nda temsil etmektedir. Ayrıca Avrupa Taşıma İşleri Organizatörleri, Taşımacılık, Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri Derneği (CLECAT) üyesi ve Ekonomik İş birliği Teşkilatı Lojistik Sağlayıcıları Dernekleri Federasyonu (ECOLPAF) kurucu üyesidir.

yilmazparlar@yahoo.com

COMMENTS

  • Pingback: discover this info here
  • Pingback: pod ks lumina
  • Pingback: see post
  • Pingback: ขึ้นทะเบียน อย
  • Pingback: ทรัสเบท
  • Pingback: Relex smile
  • Pingback: turkey tail mushroom 1000mg
  • Please Post Your Comments & Reviews