STARTGATE Türkiye’de İş Dünyası Dergisinde

Oyun Endüstrisi Türkiye’de İş Dünyası Dergisinde

Genel Yayın Yönetmenliğini Celal Toprak’ın yaptığı Türkiye’de İş Dünyası Dergisi, iş dünyasının nabzını tutan, yenilikçi yaklaşımı ve kaliteli içeriğiyle öne çıkan bir yayın olarak son sayısında oyun endüstrisine yer verdi.

İş dünyasının önde gelen isimlerinin analizlerini, sektördeki güncel gelişmeleri ve ilham verici başarı hikayelerini okuyucularıyla buluşturarak iş dünyasına yön veren Dergi son sayı lansmanını 24 Nisan 2024 Çarşamba günü STARTGATE ’in ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Sektördeki yenilikleri yakından takip eden, iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik değerli içerikler sunmasıyla iş hayatına katkı sağlıyan derginin Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak açılış konuşmasında;  Oyun Ekosistemi konu olarak işlediklerini, gün geçtikçe gelişen, bu endüstriyi sayfalarına taşıdıklarını, yatırım fırsatlarını hayata geçirmek niyetiyle etkinlik düzenlediklerini ifade etdi.

Güçlü bir okur kitlesiyle birlikte iş dünyasının aydınlık yüzünü yansıtarak her geçen gün daha da parlak bir geleceğe ilerleyen başarılı Türkiye’de İş Dünyası Dergisinin Genel Yönetmeni Celal Toprak her zamanki hiperaktif moderatörlüğü ile sektörün başarılı isimlere plaket verilmesi ve panel sonrası katkı ve soru cevapları yönetti.

Türkiye’nin oyun endüstrisini uluslararası alanda daha etkin hale getirmeyi ve sektördeki yetenekli girişimcilerin potansiyelini maksimize etmeyi amaçlıyan STARTGATE ‘in CEO’su Mustafa Cihat Durmuş dijital oyun ve oyun teknolojileri girişimcilik merkezi olarak, Türkiye’nin oyun endüstrisine uluslararası arenada yeni bir soluk getirmek için yola çıktıklarını açıkladı.

Durmuş, STARTGATE olarak amaç, dünya çapında oyun geliştiricileri yetiştirmek ve sektöre yeni “unicornlar” kazandırmak olduğunu söyledi.

Yönetici danışman Dr. Arzu Aydın oyun endüstri hakkında bilgiler aktardı. Dünya Pazar paylarını paylaştı.

Özetle STARTGATE faaliyetleri;

Yüksek Potansiyel: Türkiye’nin hızla büyüyen dijital oyun endüstrisi, yeni bir döneme imza atıyor. STARTGATE ‘in küresel yapıya sahip olması, Türkiye’deki başarılı girişimcileri dünya pazarına açmak için önemli bir fırsat sunuyor.

Geniş Altyapı ve Destek: STARTGATE , oldukça büyük binada  hizmet veriyor. Kampüs, oyun geliştirme stüdyoları, toplantı odaları, seminer salonları ve bir dizi yenilikçi olanak sunuyor. Ayrıca, girişimcilere altyapı, eğitim, mentorluk, şirketleşme ve küresel sektör ağı gibi birçok destek sağlanıyor.

Yatırım ve Büyüme Hedefleri: Özel sektör yatırımı ile başlayan STARTGATE , hedefledikleri  yatırımlarla, Türkiye’nin dijital oyun sektöründe en az 3 unicorn kazanmayı amaçlıyor.

Endüstriyel İşbirliği ve Eğitim: STARTGATE , oyun teknolojisi girişimcilerine geniş bir destek yelpazesi sunuyor. Altyapı, eğitim, mentorluk ve şirketleşme gibi başlıklar altında girişimcilere rehberlik ediyor ve sektördeki uzmanlarla bir araya getiriyor.

Türkiye’nin oyun endüstrisi, büyük bir atılımın eşiğinde. Hem dijital dönüşümde etkin rol oynayan hem de istihdamdaki gücünü her geçen gün arttırarak gençlerin sektöre adım atmasına olanak sağlayan STARTGATE  firması, barındırdığı yatırım fırsatlarıyla gündemi sallıyor.

Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecinde önemli bir kilometre taşı olabilecek,  ülkedeki oyun endüstrisinin geleceğini şekillendirebilecek.

STARTGATE , Türkiye’nin oyun endüstrisini dünya devleriyle yarışır hale getirecek önemli projelerden biri olarak öne çıkıyor. Bu proje, sadece oyun geliştirme alanında değil, aynı zamanda dijital dönüşümün genişleyen alanlarında da etkili olabilecek..

Türkiye’nin teknolojiye yaptığı yatırımların ve yetenekli gençlerin potansiyelinin sergilendiği bu proje, ülkenin uluslararası arenadaki rekabet gücünü artırmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

yilmazparlar@yahoo.com