BTM Hedefi Dünyanın En İyisi Olmak

 İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulan kuluçka merkezi Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), girişimcilik ekosisteminde dünyanın en iyisi olmayı hedefliyor.


 BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, geçmiş yıllarda yaptıkları başarılı çalışmaları ve gelecek hedeflerini paylaşarak, dünyanın en iyi 5 kuluçka merkezi arasında yer aldıklarını belirtti.

 04 Nisan 2024 Perşembe günü Kandilli Cemile Sultan Korusunda basın mensupları ile bir araya gelen BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, “Girişimlerimiz 7 yıl içinde 920 milyon Türk lirasından fazla yatırım aldı, ulaştıkları yatırım değerlemesi ise 7 milyar Türk lirasını geçti”dedi

 BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, 7 yılda 5,499 startup’a destek verdiklerini ve 9,222 girişimciyi desteklediklerini açıkladı. Elbaşı, “BTM, 2023 yılında 1,260 girişime ve 1,740 girişimciye destek sağladı. Girişimlerin yüzde 41.41’i yapay zekâ algoritmalarını kullanırken, yüzde 44’ü SaaS modeline sahipti.

.Gösterdikleri başarılarla, BTM global arenada tanınan bir otorite haline gelmiştir. 2023 yılında da genç ve deneyimli girişimcileri desteklemeye devam eden BTM, önümüzdeki dönemde birçok unicorn çıkarmayı planlıyor.” Bilgileri paylaştı.

 Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) faaliyetlerine göz atarsak;

İstanbul Ticaret Odası’nın öncülüğünde kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), girişimcilik ekosistemine yön vermek ve dünya çapında bir öncü olmak amacıyla iddialı adımlar atmaya devam ediyor. BTM, kısa sürede gösterdiği başarılarla dikkat çekiyor.

Girişimcilik alanında Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden biri olan BTM, hızlı bir büyüme ve etkileyici bir başarı grafiği çiziyor. İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle 2017 yılında kurulan merkez, bugüne kadar 5,499 startup’a destek sağlayarak 9,222 girişimciye kapılarını açtı.

BTM’nin en dikkat çekici özelliklerinden biri, girişimcilerin her aşamada ihtiyaç duyduğu desteği ücretsiz olarak sunması. Eğitim, mentorluk, yatırımcı eşleştirmeleri gibi hizmetlerle girişimcilerin yanında olan BTM, aynı zamanda onlara 7/24 ofis ve ortak çalışma alanı gibi imkanlar sunarak işlerini kolaylaştırıyor.

Girişimcilik ekosisteminde BTM’nin otorite olarak kabul edilmesi ise sadece yerel değil, uluslararası alanda da tanınırlığını artırıyor. UBI Global tarafından dünyanın en iyisi olarak işaretlenen BTM, başarılarına her geçen gün bir yenisini ekliyor.

Geleceğe dair hedefleri arasında dünyanın en iyi kuluçka merkezi olmak ve birçok Unicorn girişimine ev sahipliği yapmak yer alıyor. BTM, girişimcilik ekosistemine katkılarıyla Türkiye’nin ve İstanbul’un uluslararası alanda tanınmasına önemli bir katkı sağlıyor.

 yilmazparlar@yahoo.com