Başarsoft Teknoloji Günü 2024 -Yeni Projeler

Yönetim Kurulu Başkanlığını Alim Küçükpehlivan’ın yaptığı Başarsoft, Yeni Projeler tanıtmak için 31 Mayıs 2024 Cuma günü Şişli Radisson Blue Hotelde Teknoloji Günleri zirvesi düzenledi.

Başarsoft Teknoloji Günleri’nin İstanbul toplantısında, harita ve konum bazlı teknolojiler ele alındı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Alim Küçükpehlivan, açılış konuşmasında Başarsoft’un yeniliklerini duyurdu. Yıllardır düzenlenen teknoloji günlerinin amaçları ve gelişim süreçlerini anlatdı.

Etkinliğin başlangıçta Ankara’da gerçekleştirildiği, sonrasında İstanbul’a da taşındığı belirtdi. Geçtiğimiz yıl Ankara’daki etkinliğe yaklaşık 1500 kişinin katıldığını ve bu yıl etkinliğin hem yaz hem sonbaharda düzenlenmesine iki ayrı yerde yapılmasına karar verdiklerini açıkladı.

Günün Müjdesi olarak Yeni Gelişmeler ve Projeler olarak; Türkiye’deki 5200 ambulansa yerli navigasyon yazılımı entegre edildiği ve bunun itfaiye araçlarına da yayılması planlandığını, Kamyon Navigasyonu Projesi duyurdu.

Küçükpehlivan, kamyon navigasyonu için cep telefonlarına indirilebilen yeni bir ürünün müjdesini verdi. Bu navigasyon hizmeti, Türkiye ve Avrupa haritaları yüklü, kamyonun yüksekliği, ağırlığı ve uzunluğunu girerek özel rota çizebiliyor.

Kamyonlar için özel olarak geliştirilen yerli navigasyon yazılımının cep telefonlarında kullanılabilir hale getirildiği.

YPK ile 10’dan fazla ülkede veri toplama uygulamasının başarılı bir şekilde kullanıldığı ve yeni bir ürün olan Protolon’un uluslararası piyasaya çıktığı bilgileri paylaştı..

Rotaban İçin YAZAKI ile İşbirliği Uluslararası piyasaya çıkacak olan Rotaban ürünü hakkında bilgi veren Küçükpehlivan, Japon otomobil firması YAZAKI ile anlaştıklarını belirtti. İlk projenin Türkiye dışında Mısır’da başlayacağını ve başarılı olması halinde çok ülkeye yaygınlaştırılacağını açıkladı.

Kargo Sektöründe Doğru Adres Hizmeti Başarsoft’un, kargo sektöründe 10 binden fazla kuryenin, gece 3-4 arasında 500 bin ile bir milyon arasında değişen paketlerini doğru sırayla dağıtmasını sağlayan uygulaması Yurtiçi Kargo’da kullanıma alındı. Bu uygulama, performansı artırmayı hedefliyor.

Kurye ve Kargo Çözümleri; Yönetim Kurulu Başkanı Alim Küçükpehlivan Kurye ve kargo sektöründeki dağıtım sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geliştirilen yeni bir sistemin performansının artırılarak kullanıma sunulduğu söyleyerek.İstanbul’daki iş ortakları ve Ankara’daki kurucu ortaklarını tanıtarak konuşmasını sonlandırdı.

Başarsoft Teknoloji Direktörü Alper Değirmenci tarafından yapılan sunumda; Orman yangını davranış modeli ödülü kazanmış modelden açıklandı. Bu model, yangın oluştuğu anda yangının büyüklüğünü, yayılma hızını ve nereye yayılabileceğini tahmin ederek yangın görüntüsünü gösteriyor. Bu model, yangın yöneticilerine ve sahadaki çalışanlara anlık bilgi sağlıyor. Ayrıca, devletlerin hizmet kalitesini artırmak için farklı projeler ve uygulamalar geliştirildiği belirtildi. Bunun yanı sıra, ulusal arazi örgütü sınıflarının belirlenmesi için uydu görüntülerinden yararlanarak otomatik algılama ve işleme yapabilen bir teknoloji geliştirildi. Bu projelerin, coğrafi veri analizi alanında önemli bir adım olduğu vurgulandı. Bu projeler sayesinde hizmet kalitesinin artırıldığı ve devletlerin daha etkili bir şekilde hizmet verebildiği belirtildi.

Panellerin konuşmacıların kendi firmaları ve ürünleri hakkında ki özetinde;

Pandemi Süreci ve Teknoloji, Dijitalleşme ve Çalışanlar, Sanayi ve Üretim, Tarım ve Ürünler, Pazarlama ve Markalar, Gıda Sektörü ve Sağlıklı Ürünler, Gelecek Planları, Ürünler ve Ciro, Çalışmalar ve Satış Stratejileri, Çin Firmaları ve Müşteri Beklentileri, Geliştirme ve Tedaviler, İçsel Çalışmalar ve Gelecek Planları, Başlangıç ve Hedefler, Müşteri Ziyaretleri ve Geliştirme, Şehir Bazlı Ziyaret ve Fatura Bilgileri, Katkılar ve Teşekkürler, Gelecek Hedefleri gibi temalar altında bilgiler paylaşıldı.

Zirve sonrası Yaza Merhaba adı altında Kokteyl lounge düzenlendi katılımcılar bilişim sohbetlerine devam ettiler.

yilmazparlar@yahoo.com .

 Başarsoft Teknoloji Günleri -Yeni Projeler