ETMD 13. Geleneksel Gecesi

Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği  Başka bir yere bağlı değil. 

16 Eylül 2022 Cuma günü Fenerbahçe Kulübü bünyesindeki Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleşen 13. ETMD Geleneksel Gecesinde Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cemaloğlu “Bizler birer sivil toplum kuruluşuyuz. ETMD Başka bir yere bağlı değil.”Sözleriyle heryere eşit mesafede olduklarını belirtdi. 


Kısa adı ETMD olan 13. Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği  gecesinde Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cemaloğlu açılış konuşmasını son derece samimi bir hava içinde ve hiperaktif bir şekilde sürdürdü. 

Katılımcılara mikrofon tutarak söz vererek gecenin moderatörlüğünü yapmış oldu.

Başkan Mustafa Cemaloğlu 22 senedir aynı çizgide yürüdüklerinin altını çizerek “ 22 böyle gidiyor. Umarım sizlerin katkı ve desteğinizle 22 sene daha gider.” Dedi

Cemaloğlu  geçen seneden bu yana neler yaptıklarını açıkladı. “Çok kısaca özetlemek istiyorum. bir sır vereyim size dışarıda buraya gelmeden önce bana yazdırdılar, not ettiler bunlara bunları söyle diye ama unuttum çoğunu.” Espisi ile  “26:27 eylül’de bu ay. bir mentorluk eğitimimiz var, başladık. Türkiye’de 10 tane üniversiteyle çocuklara daha doğrusu menti dediğimiz arkadaşlara mentorluk yapabilmek için mentor eğitim alıyoruz ilk. Eğitimimiz 26:27 eylülde. Ondan sonra da devam edecek.”  Mentorluk yapmak isteyenlere teklifde bulundu. 

Müjde olarak “Ankara şubemiz açıldı, resmi olarak açılışı 3 ekim’de.  Açılış töreni var”  Arzu edenleri davet etdi

ETMD Web Sitelerinde teknik bilgiler içeren akademi faliyetlerine değindi. Bilgi gönderenlerin tekrar gözden geçerek, süzgeçten geçerek yayınlandığını vurguladı. Katkı sağlayanlara teşekkür etdi.

Katlımcıya söz verdi “Elektrik tesisat rehberi iyiydi Başkanım.” Cevabı aldı. Bir firmanın yeni Genel Müdüründen ikincisi yapacakları sözünü aldığını belirtdi. Müdüre teyit ettirdi

Cemaloğlu “2000 senesinde kurulduk tam 22 sene olmuş, Bu kuruluşun başından ve bugüne kadar benim çok değer verdiğim bir ağabeyimiz, aramızda, kuruluşunda e kuruluşu da sayılabilir, ilk yönetim kurulu başkanımız.” Diyerek mikrofonu verdi. 

Eski Başkan “Bizler de elimizden geldiğince sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Efenim. Biz ne yapıyor? Sevgili başkanım, bazı şeyler söyler ama aslında bizim yaptığımız şehrin. Ilkelerimizi gençler verebilir.” dedi 

Başkan, “Derneğimizin ismi belki, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği ama. Bunu ben başka şekilde algılıyorum. Elektrik tesisleri derliyoruz. Çünkü tesisat denilince aklımıza binalardaki elektrik tesisatı geliyor.

Bence bu yanlış bir algılama aslında temelsiz. Yabancı terimlerde installation genel tesisi kapsayan bir olay, dolayısıyla önce bu algıyı gidermemiz gerekiyor.” Şeklinde algıya açılım getirdi. “Yani bizler sadece elektrik tesisatları mühendislerine veya müteahhitlerine veya imalatçılarına değil. Genel olarak tüm tüm tesise bu enerjideki şehir şebekesi, santrallar, fabrika tesisleri aklınıza ne gelirse bir kere öncelikle bu algıyı değiştirmeye çalışmamız gerekiyor.” Sözleriyle noktaladı.

Gece Başarılı firmalara plaket verilmesiyle son buldu.

yilmazparlar@yahoo.com

ETMD 13. Geleneksel Gecesi