İlham Veren Girişimci Kadınlar Konuşuyor

Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreni,

Birçok alanda parlak başarılarıyla adlarından söz ettiren bir grup güçlü kadın, aldıkları prestijli ödüllerle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. Bu ödüller, sadece bireysel başarıları değil, aynı zamanda kadınların toplum içindeki rolünü güçlendirmeye yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.


Bu kapsamda, bilimden sanata, iş dünyasından sosyal hizmetlere kadar geniş bir yelpazede etkileyici başarıları olan kadınlar, aldıkları ödüllerle hak ettikleri değeri görmekte. ödülü ile taçlanarak sadece kendi alanında değil, gelecekteki kadınlara ilham kaynağı oluyor.

Naif ifadeyle sevgi, merhamet, anlayış, hoşgörü ve şevkat duygularının en güçlü tecellilerini barındıran baş tacımız kadınlarımız, toplum dokusu içinde gerek çekirdek aile yapısı gerekse sosyal hayatın her yönünde yapıtaşı rolünde olmaktadır. Bu rolü etkin olarak üstlendiklerinde toplumun sosyo-kültürel, manevi ve ahlaki gelişimi hızlı ve sağlıklı olur.

Modern toplumun en önemli gereklerinden biri olan eğitim, üretken ve kaliteli bir yaşamın önkoşuludur. Eğitim, cinsiyetler arasındaki eşitsizlikleri en aza indirebilecek anahtar bir kurumdur. 

Altıncı Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreni, Başkanlığını Celal Toprak’ın yürüttüğü YAPDER tarafından “Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar” teması ile 9 Ocak 2024 Salı günü, Taksim Elite World Hotelde gerçekleşti. Zirvenin açılış konuşmasını YAPDER Başkanı Celal Toprak yaptı. Celal Toprak Son yıllarda girişimcilik alanında kadınların başarısının artmaya devam etdiğini, Girişimci kadınlarımızın, farklı sektörlerdeki başarıları ve ilham veren hikayeleri ile dikkatleri üzerlerine çektiğini çevre dostu ürünler üreten girişimciler olarakda öne çıktığını aktardı.

Zirve Başkanı Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer kendi hayat hikayesinden örneklerle girişimci olmanın yolunu aydınlatdı..

“İlham Veren Girişimci Kadınlar Konuşuyor” panelinde Envoyo Kurucu Yönetici ortağı Özge Yürür moderatörlüğü üstlendi.

Yanındayız Derneği Kurucu Başkanı Nur Ger, Shopsa Online e-Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem panelist konuşmacılar olarak kendi deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaştılar. Verdiklerleri istatistik veriler, bilgiler ile istenen seviyede olamadığımızı açıkladılar.  

Bu başarılı iş kadınlarımız, iş insanlarımız, kendi sektörlerinde fark yaratmanın yanı sıra, gençlere ve kadınlara da ilham veren örnekler sundular. Onlar hikayeleriyle, girişimciliğin cinsiyet ayrımı yapmadığını kanıtladılar. Genç girişimciler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturdular. Kadınların iş dünyasında var olmaları ve başarılı olmaları için cesaret aşıladılar.

Kadın Girişimcileri Destekleme Ödülleri Sahiplerini Buldu

İş dünyasında liderlik eden başarılı iş kadınları, aldıkları iş ödülleriyle sadece kendi sektörlerinde değil, iş dünyasının genelinde kadın liderlerin varlığını daha fazla hissettiriyor. Bu ödüller, kadınların liderlikteki etkileyici varlıklarını vurgulayarak, iş dünyasında cinsiyet eşitliğine yönelik önemli bir mesajı da beraberinde getiriyor.

Ödül alan isimler şöyle;

“Sanata Değer Katan Ödülü” Cadence Art& Hobby Paints Kurucu Ortağı Özlem Korkmaz Turan, “Yaratıcılıkta Başarı Ödülü” Fws Havacılık Uzay ve Simülasyon Teknolojileri Kurucu Başkanı Çiğdem Ulucasoy, “Dayanışma Ödülü” Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Betül Zabun Kenger,  “Türk Dünyası Ödülü” Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aygün Atar, “Sosyal Girişimcilik Ödülü”  Marshall Pazarlama Direktörü Pınar Adabağ, “Hayata Değer Katan Ödülü”  AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi, “Kadına Girişimciye Değer Katan Ödülü” Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, “Yurtdışında Ülkemize Değer Katan Ödülü” Alman-Türk Ticaret Sanayi Odası Başkanı Pınar Ersoy,  “Sürdürülebilir Tarımda Başarı Ödülü” Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İzlem Erdem, “Fayda ve Değer Yaratan Ödülü” İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, “Sağlıkta Değer Katan Ödülü” Türkiye Hastanesi Sağlık Yönetim Danışmanı Dr. Neslihan Kahraman, “Tarım ve Kırsal Kalkınma Ödülü” Türkoğlu Mutlu Besin Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kurucu Başkanı Cennet Polat,  “En Başarılı Yönetici Ödülü” Ekol Lojistik Türkiye Ülke Müdürü Arzu Akyol Ekiz, “Kırsal Kalkınma Ödülü” Oğuzeli Hanımelleri Kooperatifi

Başarılı kadınlara verilen bu ödüller, kadınların güçlü, etkileyici ve ilham verici hikayelerini daha geniş kitlelere duyurarak, toplumda cinsiyet eşitliği ve kadınların liderlik rollerinde daha fazla yer almasına katkıda bulunuyor. Bu ödüller, sadece bireysel başarıların değil, aynı zamanda kadınların kolektif gücünün de bir yansıması olarak önemini koruyor.

yilmazparlar@yahoo.com